کارنکردن یا هنگ کردن حسگر اثر انگشت یا تاچ آی دی آیفون

از آیفون 5S به بعد تمام مدل های گوشی اپل مجهز به سنسور اثر انگشت شدند. با استفاده از سنسور اثر انگشت می توانید بدون وارد کردن رمز عبور قفل آیفون خود را بازگشایی کنید. گاها شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی می خواهید از تاچ آی دی آیفون استفاده کنید در بازکردن فقل موفق نمی شوید. عموما این مشکل با یک بار باز و بسته کردن آیفون توسط رمز عبور حل می شود یا ممکن است دستتان چرب یا کثیف باشد که در اینصورت با تمیز کردن انگشت مشکل حل می شود.  ولی اگر هنگ کردن تاچ آی دی ( حسگر اثر انگشت ) آیفون محبوبتان ادامه داشت می توانید با ورود به تنظیمات آیفون خود وارد بخش Touch ID & Passcode شوید و اثر انگشت قبلی خود را حذف کرده و با انتخاب Add a Fingerprint یک اثر انگشت جدید اضافه کنید. دقت کنید که حتما در هنگام تعیین اثر انگشت جدید تمام زوایای انگشت خود را روی دکمه home آیفون بکشید تا بطور کامل اثر انگشت شما شناسایی شود.

 

 


رفع مشکل هنگ کردن نرم افزاری آیفون

هرچند شاید به ندرت این مشکل برای دارندگان گوشی های اپل پیش بیاید ولی اکثر آیفون دار ها حداقل یک بار در حین استفاده از یک نرم افزار شاهد هنگ کردن آیفون بوده اند. این مشکل ممکن است در زمانی که چندین نرم افزار باز است یا از یک نرم افزار یا بازی سنگین استفاده می کنید پیش بیاید و گاهی هم ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری ساده مشاهده کنید که هیچ کدام از دکمه های آیفون تان کار نمی کند. در این حالت توصیه می کنیم تصمیم ناخوشایندی نگیرید و با یک ریست کردن ساده مشکل هنگ کردن آیفون خود را برطرف کنید. برای ریست کردن گوشی خود می توانید یک بار گوشی خود را خاموش کنید و سپس برای روشن کردن در کنار دکمه power دکمه home را هم به مدت حداکثر 15 ثانیه نگه دارید تا شاهد ظاهر شدن لوگوی اپل باشید. سپس منتظر بمانید تا گوشی تان روشن شده و مشاهده کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر مشکل برطرف نشد دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

 

 


 داشتن بک آپ آی تیونز را برای ریست کردن آیفون ضروری بدانید. 


رفع مشکل هنگ کردن سخت افزاری آیفون

این مشکل حادترین نوع هنگ کردن آیفون است و این نوع رفع اشکال را به کسانی توصیه می کنیم که با روش ریست کردن نرم افزاری ذکر شده در بالا نتوانستند مشکل خود را برطرف کنند. به عنوان مثال اگر آیفون تان روشن نمی شد یا دچار کاهش سرعتی شده است که با روش بالا قابل حل است می توانید با ریست کردن سخت افزاری آیفون مشکل آن را حل کنید. پیش نیاز این کار داشتن یک بک آپ از آیفون تان است که اگر قبلا آن را به کامپیوتری که روی آن نرم افزار آی‌تیونز نصب است متصل کرده باشید به احتمال زیاد بصورت خودکار یک بک آپ از آیفون شما گرفته شده است. ریست سخت افزاری آیفون را می توانید در مقاله آموزشی ریست فکتوری کردن آیفون بطور کامل مطالعه کنید.


منبع : وقتی آیفون هنگ می کند چه باید کرد؟


هیواتک , سامانه مشاوره هیواتک , رفع مشکلات رایانه , رفع مشکلات موبایل , رفع مشکلات اینترنت ,پاسخگویی به سوالات کامپیوتری , پاسخگویی به سوالات رایانه ای , پاسخگویی به مشکلات رایانه ای ,سامانه رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک تلفنی , مشاوره خرید موبایل , رفع مشکلات کامپیوتری , مشکلات کامپیوتری تلفنی , مشاوره خرید لپ تاپ , معرفی پیام رسان تلگرام و نحوه عضویت , خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت , روش های پاکسازی فایل های اضافی اندروید , معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عضویت , علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 7 , رفع مشکل دانلود نکردن در گوشی ها , چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم , علائم سوختن کارت گرافیک کامپیوتر , از بین بردن ویروس شورت کات در ویندوز , وقتی آیفون هنگ میکند چه باید کرد؟ , راهنمای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون , معرفی پیام رسان گوگل الو ویژگی های آن