یکی از سامانه های مهمی که روزانه تعداد زیادی بازدید دارد سامانه مشاهده اطلاعات بیمه شدگان و مشاهده سوابق تامین اجتماعی است. از وقتی که سامانه بیمه شدگان دچار تغییرات اساسی شده و مشمول بروزرسانی نرم افزاری شد (نیمه دوم سال 96) بسیاری از کارمندان و کارگرانی که قبلا به سادگی می توانستند سوابق بیمه ای خود را مشاهده کنند ، دچار مشکل شدند. از این رو تصمیم گرفتیم که راهنمای دقیق سیستم جدید سوابق تامین اجتماعی را تهیه و منتشر کنیم.


 برای مشاهده سوابق بیمه ای خود باید در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید. 


نحوه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

در سامانه قدیمی تامین اجتماعی، با داشتن کد بیمه و رمز عبور خود می توانستید به راحتی سوابق بیمه ای خود را مشاهده کنید اما به علت بالا بردن امنیت سامانه و افشا نشدن اطلاعات شخصی بیمه شدگان ، اکنون در سامانه جدید باید یکبار ثبت نام در سایت انجام شود و در آینده با داشتن کد ملی و رمز عبور خود اطلاعات بیمه ای تان را مشاهده کنید.


راهنمای ثبت نام در سایت بیمه تامین اجتماعی

برای ثبت نام در سایت تامین اجتماعی وارد سایت زیر شوید:
https://me.tamin.ir/service/secure/contact-info
در اولین قدم باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. فراموش نکنید که سیستم به این موضوع حساس است که شماره تلفن همراه به نام شخص بیمه شده باشد. در غیر این صورت باید به شعبه بیمه خود مراجعه نمایید.
پس از وارد کردن اطلاعات و تایید فرم ، از طریق پیامک ، کد تایید به تلفن همراه شما ارسال می شود. شما باید کد تایید مربوطه را در قسمت مشخص شده وارد کنید و ثبت نام را ادامه دهید. ( این مرحله جهت سهولت ، به تازگی حذف شده است )
حال صفحه زیر برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات شخصی خود را به درستی و با دقت وارد نمایید.

 

 

نکته 1: با توجه به حساس بودن سیستم به گذرواژه، در انتخاب گذرواژه پیشنهاد می شود از الگوی زیر استفاده کنید: Ali12345
نکته 2: سوالی را انتخاب کنید که پاسخش را به راحتی به یاد بیاورید. این موضوع زمانی به درد شما می خورد که گذرواژه خود را فراموش کرده باشید و نیاز باشد آن را بازیابی کنید.

پس از تایید اطلاعات فوق ، شما می توانید با استفاده از کد ملی خود و گذرواژه وارد سیستم تامین اجتماعی خود شوید.
 در انتخاب گذرواژه خود باید حتما از یک حرف بزرگ لاتین استفاده کنید. 


مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

برای مشاهده سوابق بیمه ای خود وارد سایت زیر شوید:
https://account.tamin.ir/auth/view/login/source/login.jsp
حال با وارد کردن کد ملی و گذرواژه ای که انتخاب کرده بودید وارد سیستم شوید. پس از ورود به سایت ، صفحه زیر برای شما به نمایش در می آید:

 

 

همانطور که مشخص است از منوی سمت راست می توانید سوابق خود را به تفکیک و به آسانی مشاهده کنید.


منبع : راهنمای ثبت نام در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی


هیواتک , سامانه مشاوره هیواتک , رفع مشکلات رایانه , رفع مشکلات موبایل , رفع مشکلات اینترنت ,پاسخگویی به سوالات کامپیوتری , پاسخگویی به سوالات رایانه ای , پاسخگویی به مشکلات رایانه ای ,سامانه رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک تلفنی , مشاوره خرید موبایل , رفع مشکلات کامپیوتری , مشکلات کامپیوتری تلفنی , مشاوره خرید لپ تاپ , معرفی پیام رسان تلگرام و نحوه عضویت , خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت , روش های پاکسازی فایل های اضافی اندروید , معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عضویت , علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 7 , رفع مشکل دانلود نکردن در گوشی ها , چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم , علائم سوختن کارت گرافیک کامپیوتر , از بین بردن ویروس شورت کات در ویندوز , وقتی آیفون هنگ میکند چه باید کرد؟ , راهنمای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون , معرفی پیام رسان گوگل الو ویژگی های آن , رفع مشکل ورود به اینستاگرام , اتصال به کامپیوتر دیگران از طریق اینترنت , بررسی و رفع مشکل نصب زاپیا برای ویندوز , مزیت ویندوز فون نسبت به اندروید , چگونه تیک دوم تلگرام را برداریم؟ , حالت روح تلگرام چیست؟  , رفع مشکل باز نشدن عکس در اینستاگرام , علت قطع شدن وای فای مودم چیست ؟ , چگونه اینترنت همراه اول را فعال کنیم؟ , فعال سازی اینترنت همراه ایرانسل , راهنمای تنظیمات اینترنت همراه رایتل , رفع مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز 7 , چگونه می توان فهمید چه کسانی از اینستاگرام من بازدید کرده اند ؟ , دلیل باز نشدن سایت با اینترنت گوشی , آموزش هارد ریست و سافت ریست ویندوز فون , نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر , راهنمای دانلود عکس از اینستاگرام , هیواتک به رفع مشکلات رایانه کمک می کند , جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام , راهنمای ثبت نام در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی